Product description:
| Products Name | Reusable odour and moisture removal 500g car dehumidifier bag |
| Materials | Silica gel |
| Net Weight | 2x500g or 1*1000g available |
| Inner bag Size | 28*11*3cm or customized |
| Out side packaging | Poly bag or color box |
MOQ | Customized label on polybag MOQ 1000pcs Customized color box MOQ 5000boxes |
| Samples time | Free samples leading time within 5 days |
| Certificates | ISO9001:2008, ISO14001:2004, BSCI, MSDS, RoHS, DMF |
| Payment | TT, L/C, PayPal, trade assurance, western union |
| Used Places | Car,Vehicles,boats,caravans,warehouse,garages,house,etc |
Characteristic:
OEM servive:
Package and delivery:
Related products:
Company information:
1. Established in 1998, CHUNWAN group is a set of R&D,production and marketing enterprise
2. Product Series: household moisture absorbers, deodorant for refrigerator,toilet bowl cleaners,car dehumidifier, washing machine cleaner,drain cleaners,car air fresheners,desiccants,container dry bag,oxygen absorber,etc
3. Enterprise Scale: more than 15000 square meters, more than 300 staffs
4. Customers:Sanrio,Aldi,Coach,Vanguard,Sanyo,Samsung, Toshiba, Flextronics,Emerson,DHL
5. Chun-Wang became an public company in 2015 and its the only one in this area
Hot Tags: reusable odour and moisture removal 500g car dehumidifier bag, China, manufacturers, suppliers, factory, made in China, cheap
